Jeśli czytacie ten wpis, to pewnie w Waszej bliższej lub dalszej rodzinie pojawi się niedługo nowy członek rodziny. Mam nadzieję, że ten wpis pozwoli Wam znaleźć idealny wzór na czapeczkę, która znajdzie się w wyprawce lub będzie prezentem dla nowo narodzonego maluszka.
Ja sama przed urodzeniem synka wyszydełkowałam kilka czapeczek i mam dla Was jedną radę – im szybciej maluszek zacznie nosić ręcznie robione czapeczki, tym większa szansa, że przyzwyczai się do ich dotyku (co tu dużo ukrywać mogą trochę gryźć). Przedszkolaka nie przekonacie nawet czekoladą, żeby nosił wełnianą czapkę, jeśli nie robił tego wcześniej (nie wspominając o dorosłym mężczyźnie ;))
Tutaj możecie obejrzeć niektóre z czapeczek, które ja wyszydełkowałam dla swojego synka:
- Czapeczka z nausznikami typu krasnal (typowo niemowlęca)
- Czapka w renifery – na drutach!
- Czapeczka miś polarny
- Dziecięca czapka pilotka
Poniżej znajdziecie kilka wzorów na niemowlęce czapeczki, które mi się ostatnio spodobały. Dajcie koniecznie znać jeśli wybierzecie coś dla siebie.
Po najechaniu na zdjęcie pojawi się nazwa wzoru. Aby przejść do wzoru, należy kliknąć w jego nazwę znajdującą się pod galerią. Gdybyście potrzebowali pomocy w tłumaczeniu, to piszcie śmiało w komentarzach.
DELIKATNE



- Niemowlęca czapeczka – DROPS Design. Opis wykonania polsku; dla rozmiarów 1-3 miesiące, 6-9 miesięcy, 12-18 miesięcy oraz 2-4 lata. Dostępny jest także opis wykonania kocyka pasującego do tej czapeczki. Czapeczka przerabiana jest z góry na dół półsłupkami i słupkami, tworzącymi wzór wachlarzy.
- Czapeczka Camille – DROPS Design. Opis wykonania po polsku, dla rozmiarów 0-4 lata. Pamiętajcie, że na stronie DROPS Design oczka ścisłe to półsłupki. Główna część czapeczki wykonana jest półsłupkami i słupkami. Brzeg wyszydełkowany jest również półsłupkami i słupkami, które ułożone są we wzór wachlarzy.
- Czapeczka z nausznikami dla noworodka – Persia Lou. Bardzo prosta w wykonaniu, idealna dla początkujących. Wyszydełkowanie jej wymaga znajomości tylko podstawowych splotów tj. oczko łańcuszka, oczko ścisłe zamykające, półsłupek nawijany. Do czapeczki można dołożyć pompon. Opis wykonania jest po angielsku.
ZAWADIACKIE



- Czapeczka świąteczny cukierek – Repeat Crafter Me. Opis wykonania po angielsku, raczej dla osób zaawansowanych. Przerabiana jest co prawda tylko półsłupkami, półsłupkami nawijanymi i słupkami, ale w dosyć charakterystyczny sposób, dwoma kolorami (oprócz opisu znajdziecie też mini fototutorial). Dostępne rozmiary: dla noworodka, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy, dla przedszkolaka, nastolatka i dorosłego.
- Czapeczka arbuz – Posh Patterns. Znajdziecie tutaj opis wykonania dla niemowląt w wieku 0-3 miesiące, 3-6 miesięcy oraz 6-12 miesięcy (opis po angielsku). Wykonanie tej czapeczki wymaga trochę wprawy, ponieważ trzeba kilkukrotnie zmieniać kolor. Wymaga znajomości splotów podstawowych: oczka łańcuszka, oczka ścisłego zamykającego, półsłupka, półsłupka luźnego i słupka.
- Czapeczka inspirowana postacią Edith z bajki Minionki rozrabiają – Repeat Crafter Me. Bardzo ciekawy wzór, w którym część pasków jest wypukła. Wygląda na bardzo trudną w wykonaniu, ale w ogóle tak nie jest. Wymaga tylko znajomości podstawowych splotów: magicznego koła, półsłupków i półsłupków nawijanych. Opis wykonania po angielsku. Opis dostępny jest dla wszystkich rozmiarów, nie tylko dla niemowląt, ale także dla dzieci, nastolatków, a nawet dorosłych.
Jeśli potrzebujecie pomocy w tłumaczeniu opisów z innych języków, to zapraszam do mojej grupy na FB – tutaj.
Więcej wzorów na niemowlęce czapeczki znajdziecie na mojej tablicy na Pinterest – tutaj.
Cudowne inspiracje;)
Bardzo się cieszę, że się podobają 🙂
Cieszę się, że powstał ten post. Mam takie maluszka, dla którego mogłabym zrobić takie czapeczki. Z pewnością wykorzystam wzory 🙂
Bardzo się cieszę, że wzory się przydadzą. Mój maluszek już niestety nie taki mały…
Piękne gratuluję dobrej energii
Hej Kasia, czy można kupić wełnianą czapeczkę dla dziewczynki?
Cześć,
niestety w tej chwili jestem na urlopie macierzyńskim i nie szydełkuję na zamówienie.